Blog

Inscrieri 2019-2020

Înscrieri 2019-2020

– ETAPA I: Înscrierea copiilor: 20 mai – 7 iunie 2019

ACTE NECESARE PENTRU ÎNSCRIERE:
-cerere tip – descarcă AICI;
-1 dosar cu șină;
-copie xerox după certificatul de naștere al copilului;
-copie xerox CI părinţi;
-avizul epidemiologic (pt. copil);
-adeverință de la medicul de familie (părinți);
-adeverință de la locul de muncă al părinților;

Dosarul se va depune la secretariatul grădiniței în intervalul orar 13,00-16,00 de către unul din părinți.

Criterii de departajare: Existența unui document care atestă că este orfan/certificat medical de încadrare în grad de handicap
Frate/soră înscrisă în unitate
Vârsta de 3 ani împliniți la 1 sept.2019
Părinți cadre didactice

PLAN DE ȘCOLARIZARE APROBAT DE ISJ BIHOR: 280 de locuri pentru programul prelungit și 40 de locuri pentru programul normal repartizate astfel:
75 locuri grupa mica program prelungit
20 locuri grupa mijlocie program normal și 90 locuri grupa mijlocie program prelungit
20 locuri grupa mare program normal si 110 locuri grupa mare program prelungit

AFIȘAREA LISTEI CU COPIII ADMIȘI ÎN I ETAPA SE VA FACE PE SITE ȘI LA INTRAREA ÎN GRĂDINIȚĂ ÎN 12 IUNIE 2019.

Director,Prof. Lukacs Maria Daniela

GPP 56 ORADEA
str. Liszt Ferenc nr. 75
tel: 0359800591

Lista copii admisi 2018-2019

LISTA COPIILOR ADMISI IN ANUL SCOLAR 2018-2019

A
ALEXA ALEXANDRU VASILE ION
ALEXANDRACHE SOFIA ANTONIA
ANTAL MAYA
AVRAM MAIA-ELENA
AVRAM MATEI NICOLAS

B
BACIU ANA ELISA
BACIU RAUL ANDREI
BAICU ANAIS
BARNA STELIAN PETRU
BEI RAREȘ NECTARIE
BÎRGĂOANU KARINA-IOANA
BLAGA ALEXIS PAUL
BLAGA EMANUEL DANIEL
BODEA XENIA
BRATA IANIS RĂZVAN
BRISC ANDREI
BULZAN ANTONIA-MARIA
BURCĂ ANTONIA NECTARIA

C
CARȚIȘ ANA
CATARAGĂ ILARIA ANTONIA
CHIȘ TEODORA CARINA
CÎNPAN ALEXIS RAFAEL
CONDREA ALESIA PATRICIA
CONSTANTIN MARIA TEODORA
CORAȘ CATINCA-MARIA
CORODI LARA
COZMA NICOLAS DORIAN
COZMA PATRIC LILIAN
CREȚ ȘERBAN ANDREI
CSORDAS ANASTASIA IRIS
CSORDAS ANTONIA
CUC MARA ALEXANDRA
CUC RAREȘ IONUȚ

D
DUMUȚA ALEXANDRU-NICOLAE

F
FĂT NADIA MARIA
FAZECAȘ EFREM
FECHETE RAISA MARIA
FEIER DAMIAN-ANDREI
FLORUȚA AYLIN

G
GHIULAN DENIS ALEXANDRU
GROZA AYDA ANASTASIA

H
HĂRDĂLĂU SOFIA MARIA
HERA ANDREI MIHAI
HÎRCA POP IRIS MARIA
HORGA DAVID LAURENȚIU

I
IACOB VALENTINA-MARIA
IANCU ANDREI GEORGE
ILISIE CARLA MARIA
ILISIE IULIA NICOLETA
INDRIEȘ ISAI RAFAEL
IONAȘ MARIA ILINCA

K
KAUP MARC DAVID

L
LASCU DAVID ALEXANDRU
LAȚCO ANASTASIA
LAZĂR EDUARD ȘTEFAN
LAZĂR SARA ELENA

M
MAL ALESSIA CLAUDIA
MALIȚA ALEXANDRU
MANGRA ALEXANDRU
MARGE VERONICA ELENA
MARIAN EMA ELENA
MIHUȚ EDUARD MATEI
MIHUȚ RAREȘ-ȘTEFAN
MIHUȚA AMELIA IARINA
MIJA HORAȚIU DANIEL
MOGA CLARA MARIA
MORARU SARAH-EUNICIA
MOZA NOAH IONATAN
MUDURA FLORINA-PAULA
MUNTEANU ANDREI ALEXANDRU
MUT RARES

N
NEMȚUȚ LUCAS RĂZVAN
NICORICI IULIA MARIA
NISTOR LUCAS ANDREI

O
OLAH CRISTIAN DOMINIK
OLTEAN ANA-MARIA
OPREA DENIS IOAN

P
PAȘCALĂU AIDA IONELA
PAUL ANIELA MARIA
PERIAN DALIA-ANASTASIA
PIȘEC-POPA IASMINA- MARIA
POP DOMINIC IOAN
POP RĂZVAN FILIP
POPA IANIS COSMIN
PUIE OCTAVIAN VLADIMIR
PUȘKOF ADA-REBECA

R
RAȚ RAISA AYANA
ROGOJAN DARIAN MATEI
RUSNEAC PAUL DAMIAN

S
ȘANDRU EDUARD ALEXANDRU
SAVIN GIULIA MARIA
SELEGEAN PATRIC IOAN
ȘERB MARIA-ANAIS
SILAGHI VANESSA GEORGIANA
SIM BOGDAN
SPĂTARU INES ANDREEA
ȘTEFAN LUCAS EDUARD
STROIA ALEXANDRU CLAUDIU
SZILAGYI ANDREAS CRISTIAN
SZOVERFI ANASTASIA ANDREA

T
TAMAȘ ROBERT
TĂUT VLAD MIHAI
TEAHA ANDREEA GABRIELA
TIFOR ANASTASIA-MINELA
TOMA CATALIN
TRIFA PETRA
TRIFAN RAISA SOFIA
TURCUȚ CRINA MARIA

V
VANCEA AYAN SEBASTIAN
VERDEȘ VICTOR
VESCAN BLANKA MARIA
VIDICAN TUDOR
VLAD ANTONIA MARIA

Z
ZGLIBONȚ CASIAN GEORGE
ZLIBUȚ MINA ANAMARIA

Director,
Prof. Lukacs Maria Daniela

Înscrieri 2018-2019

Înscrieri 2018-2019

– ETAPA I: Înscrierea copiilor: 21 mai – 8 iunie 2018

ACTE NECESARE PENTRU ÎNSCRIERE:                       

  • cerere tip —- descarcă AICI;
  • 1 dosar cu șină;
  • copie xerox după certificatul de naștere al copilului;
  • avizul epidemiologic (pt. copil);
  • copie xerox CI părinţi;
  • adeverință de la medicul de familie (părinți);
  • adeverință de la locul de muncă al părinților;

Dosarul se va depune la secretariatul grădiniței în intervalul orar 13,00-16,00 de către unul din părinți.

Criterii  de departajare:  Existența unui document care atestă că este orfan/certificat medical de încadrare în grad de handicap

Frate/soră înscrisă în unitate

Vârsta de 3 ani împliniți la 1 sept.2018

Părinți cadre didactice

PLAN DE ȘCOLARIZARE APROBAT DE ISJ BIHOR: 275 de locuri pentru programul prelungit și  52 de locuri  pentru programul normal    repartizate astfel:   75 locuri grupa mica program  prelungit

27 locuri grupa mijlocie program normal   și     85 locuri grupa mijlocie program prelungit

25 locuri grupa mare program normal   si  115 locuri grupa mare program prelungit

AFIȘAREA LISTEI CU COPIII ADMIȘI  ÎN I ETAPA  SE VA FACE PE SITE ȘI LA INTRAREA ÎN GRĂDINIȚĂ ÎN  13 IUNIE  2018.

                                                                                                                                                        Director,

Prof. Lukacs Maria Daniela

18342781_10210625415606424_1552188117593608581_n

Ziua Tatălui 2017

La fel ca în fiecare an am dedicat o dupămasă întreagă tăticilor. Anul acesta petrecerea a debutat cu un program artistic pregătit de copii și de coordonatorii de opționale, spectacolul cuprinzând momente muzicale, de dans , dezvoltare socio-emoțională și chiar și karate cu tăticii.

Cuvintele nici nu își au rostul deoarece fericirea celor mici și uimirea tăticilor se poate vedea în filmearea de mai jos:

Ziua Tatalui 2017 from Gradinita 56 on Vimeo.

Lista copiilor admiși 2017-2018

                                  LISTA COPIILOR ADMISI IN ANUL SCOLAR 2017-2018

ANDOR PATRIC ALEJANDRO
ANDREICOVICI ANTONIA-LILIANA
ANDREICOVICI SOFIA-MARIA
ANEI EDUARD-ANDREI
ARDELEAN CARLA
BABA TUDOR-MATEI
BARDA SOFIA-DARIA
BIRAU MARIA
BIRNAZ VLAD NICOLAE
BIRTA CODRIN-MARIAN
BITE EMANUELA
BITIS PATRIC-RAFAEL
BITIS TOMAS-ISAI
BOCHIS DENNIS
BODOG LUCAS-BENIAMIN
BOGDAN LUCAS SAMUEL
BOLOGA NICOLAS-GABRIEL
BOLOGAN DARIA MARIA
BRINDAS ALEXANDRU-PETRU
BUCUREAN RALUCA-IOANA
BUDA ANDREI-MIHAI
CAPOTA CARINA-MARIA
CHEREGI LUCA-MIHAI
CION ROMAN JESSICA-RAISA
CIONCA FLORIN-DRAGOS
CIONCA IANIS-DUMITRU
CIOTA EDUARD-IONUT
CIUCIUI LUCAS-ANTONY
CIUL SOFIA-MARIA
CLINTOC SOFIA
COPIL ELENA ANTONIA
CORNEAN DARIA-HADASA
COVACIU IZABELLA
CRACIUN MARA
DIACONU SOPHIE MARIE
DOMOCOS IOANA-ADRIANA
DORNEANU VICTOR EDUARD
EDDO ISAAC ABIEL
FILIP EDUARD IONUT
GAVRILAS STEFAN-ALEXANDRU
GHENT CRISTIAN-ALEXANDRU
GHERLAN CRISTIAN-STEFAN
GHERMAN MAIA-ANDREEA
GHIBAN IULIA-SOFIA
GHIBAN THEA-STEFANIA
GHIT LUCA-MIHAI
GOMBOS DAVID-NICOLAS
GRECU DAVID-SERGIU
HOCHHAUSER STEFANIA MARIA
HOSZU NAOMI
ICHIM MIRUNA ILINCA
IGAS-VID YOUNES-MARCU
ILEA ALEXANDRU
INASEL ANTONIA-MARIA
IOSIF NATALIA
KONDOR EMMA ANDREEA
KONKOLY MARIA-VICTORIA
LUCA NICOLAS TUDOR
MADA SONIA MARIA
MAGHEAR RARES ANTONIO
MALAN DENIS-ANDREI
MANGRA MIHAI ALEXANDRU
MARIAN PRISCILIA-EMANUELA
MARINAU MARA-SOFIA
MARNEA LUCA-MIHAI
MATEAS RALUCA DIANA
MATEI ALBERTO-MAXIMILIAN
MATIS LARISA-ANTONIA
MEZA MARIA-RAHELA
MIHELE FABIAN
MIHIS ARIANA-MARIA
MIJLOCIE PN
MILAK OCTAVIAN
MINCIC LUCA-CRISTIAN
MODOG SOFIA AIDA
NEAMTU ROBERT-CRISTIAN
NEGRUT STEFAN
OLAR IANIS-DAVID
PALEU FILIP-STEFAN
PALEU NATALIA
PASCA ALEX-TEODOR
POP DARIUS ANDREI
POP LUCAS PATRICK
POPA RAZVAN-ANDREI
POPOVICIU AYAN-RAFAEL
POPOVICIU NICOLAS-MATTEO
PRUTEANU ILINCA
PUIE NATALIA
PURDEA MARIA-GLORIA
RESTEANU ELENA-ANASTASIA
RUGE VICTORIA
RUJA ALEXANDRA
SARAC SONIA-ELENA
SIMIONESCU MARK
STEFAN AMEDEEA-LOIS
STOICA KEVIN
STOICA MIRIAM ARIANA
SZABO MARTA
SZABO ORLANDO
TALPOS MARIA-SOFIA
TESAN ELISA-NICOLE
UNGUR RARES ANDREI
URS DARIUS ANDREI
VASLOVIC MEDEEA MARIA
VLAD EMA FIVIYA
VULPE BOARU ANISIA-NECTARIA
AFIȘAT AZI, 13.06.2017
  DIRECTOR,  
    prof. Lukacs Maria Daniela